Mateusz Kusznierewicz

Żeglarz, przedsiębiorca, speaker motywacyjny

Biografia

Żeglarz sportowy. Dwukrotny medalista olimpijski, dwukrotny indywidualny mistrz świata w klasie Finn oraz mistrz świata w klasie Star, pięciokrotny indywidualny mistrz Europy (również jako junior), wielokrotny zdobywca mistrzostw Polski. . Przez 19 lat był członkiem kadry olimpijskiej Polskiego Związku Żeglarskiego. Pod koniec 2004 r. został uhonorowany tytułem „Żeglarza wszechczasów”.

Zaangażowany w działalność społeczną i biznesową. Wśród jego inicjatyw znajduje się wiele imprez i projektów promujących sport i żeglarstwo m.in. realizowany w Gdańsku Program Edukacji Morskiej, żeglarski Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna czy Żeglarski Puchar Trójmiasta. Założyciel Fundacji Navigare, realizującej m.in. programy Rozwijamy Talenty i Spełniamy Marzenia. W ramach działalności biznesowej pracuje w Olivia Business Centre, prowadzi działalność turystyczną pod marką Akademia Kusznierewicza. Działa w branży nowych technologii. Powołał zespół i stworzył urządzenie oraz oprogramowanie o nazwie ZOOM.ME. Zaangażowany w start-up Eventory. Jako doświadczony szkoleniowiec i wykładowca prowadzi firmę Kurs na Sukces. Posiada na koncie ponad 800 publicznych wystąpień. Prowadzi wykłady z zakresu motywacji, komunikacji i rozwoju osobistego.

Miłośnik gry w golfa. W listopadzie 2013 roku uhonorowany Nagrodą 20-lecia Polskiego Związku Golfa, jako ambasador tej dyscypliny w Polsce.