Sylwia Banaszewska

CEO MeetingPlanner.pl

Biografia

Sylwia Banaszewska, obecnie prezes zarządu MeetingPlanner.pl od ponad dziesięciu lat działa na rzecz rozwoju przemysłu spotkań w Polsce. Współpracę z branżą spotkań rozpoczęła w 2003 r. wraz z powstaniem miesięcznika MICE Poland, z którym związana była nieprzerwanie do końca 2010 roku. W tym czasie zaangażowana była w powstanie licznych projektów min. konkurs Osobowość Roku MICE Poland, powstanie pierwszego w Polsce kierunku o specjalności Turystyka Biznesowa w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej czy Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel. Od pięciu lat związana jest z portalem MeetingPlanner.pl, którego misją jest działanie na rzecz rozwoju przemysłu spotkań, integracja i edukacja branży oraz współpraca z instytucjami reprezentującymi ten rynek.

Wśród działań MeetingPlanner.pl ma na swoim koncie wprowadzenie na rynek wielu znanych projektów dla branży min. cykl wydawniczy Biblioteka Meeting Plannera, MP MICE Tour® , MP Fast Date®, wielki mecz branży eventowej MP Legia Cup czy pierwszy konkurs dla branży eventowej MP Power Awards i Kreatywny Branży Eventowej.
Jej działania na rzecz branży zostały docenione w 2015 odznaczona z nominacji Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej odznaką „Za Zasługi dla Turystyki” nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki oraz odznaką honorową „Za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej” nadaną przez Ministra Gospodarki.