Study Tour 1
Poznaj Gdańsk od strony wody z Premium Yachting

Niesamowite doświadczenia na pokładzie jachtu, miasto z zupełnie nowej perspektywy, cały dzień wrażeń turystycznych w Gdańsku. Zapraszamy na niezwykły rejs w ramach „study tour” konferencji Nowe Trendy w Turystyce. Udział w rejsie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona ponieważ jacht może jednorazowo zabrać 11 osób (organizatorzy zaplanowali 2 tury rejsu).

Gdańsk zawdzięcza swoją barwną historię, pozycję i wielkie zainteresowanie MORZU! To właśnie dzięki jego morskiej tradycji jest tyle niesamowitych miejsc do zobaczenia i zwiedzanie zarówno historycznych jak i nowoczesnych. Z Premium Yachting macie okazję do poznania Gdańska od wody na pokładzie pięknego jachtu pełnomorskiego. Zabierzemy Was w podróż po industrialnych okolicach stoczni, pięknym Głównym Mieście, przepłyniemy pod ikoną Miasta – zabytkowym drewnianym Żurawiem, a cumować będziemy przy niesamowitej Twierdzy Wisłoujście. Podczas rejsu przewodnik po Gdańsku oraz nasz wykwalifikowany skipper opowiedzą Wam ciekawostki morskie i historyczne, a dla wszystkich zaserwujemy rozgrzewającą kawę i herbatę, aby podróż miała, dosłownie, doskonały smak.

Zapraszamy na pokład!

Zaczynamy 1 kwietnia przy hotelu Hilton Gdańsk na Targu Rybnym, o godz. 10.00. rejs potrwa około 1 godziny. Następnie zapraszamy Was na zwiedzanie z przewodnikiem Twierdzy Wisłoujście. Do centrum Gdańska wracamy busem. Cały study tour to około 2,5 godziny. 

Termin: 01.04.2017
Miejsce spotkania: przy Hilton Gdańsk na Targu Rybnym

+ rejs 
+ zwiedzanie Twierdzy
+ powrót busem do Centrum

I rejs / Brak miejsc!
Godzina zbiórki: 09:45
Czas trwania wycieczki:  2,5 godziny

II rejs

Godzina zbiórki: 12:45
Czas trwania wycieczki:  2,5 godziny

Gdańsk od strony wody: jak było?

Twierdza Wisłoujście

Fortyfikacja zlokalizowana u ujścia Wisły do Morza Bałtyckiego. Przez wieki chroniła Gdańsk przed atakiem od strony morza, wskazywała drogę do portu oraz przyjmowała wielkich gości w swe mury. Jest jedną nielicznych twierdz nadmorskich na Bałtyku. Dawniej wizytowali ją królowie polscy – Zygmunt III, Władysław IV i Jan Kazimierz z dynastii Wazów, Jan III Sobieski, Stanisław Leszczyński, August III Sas. Sekretarz poselstwa króla Francji – Charles Ogier pisał: „Doskonała to bez ochyby warownia, pod której ochroną leży całe miasto Gdańsk, albowiem bez zezwolenia owej fortalicji nie może nic ani Wisłą w morze spłynąć, ani z morza wpłynąć do Wisły. Otaczają te fortalicje liczne kanały i fosy i liczne obwałowania najdokładniej wedle przepisów nowej sztuki wykonane.” Twierdza jest od 6 lat systematycznie restaurowana i zachwyci każdego, kto ją zobaczył.

Płynęliśmy z Premium Yachting

partnerem konferencji NTT2017

Projekt, który powstał aby móc odkrywać Trójmiasto od strony wody.  W naszej  flocie posiadamy m.in.: ekskluzywne jachty Jeanneau Sun Odyssey 42, nowoczesne łodzie motorowodne typu Galeon HTC, imponujące żaglowce. Organizujemy wyjątkowe imprezy żeglarskie: rejsy korporacyjne i rekreacyjne, rejsy motywacyjne i eventy dla firm. Jesteśmy doskonałym uzupełnieniem  konferencji  i spotkań biznesowych realizowanych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, realizując rejsy między miastami, a szukającym więcej emocji zaproponujemy regaty.  Nasza oferta jest propozycją dla ludzi i firm  szukających niecodziennej atrakcji, lubiących komfort i dbających o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Dzięki posiadaniu własnej floty jachtów jesteśmy również w stanie sprostać niestandardowym wymaganiom  klientów. Planujesz wyjazd lub imprezę w Trójmieście? Zapraszamy do współpracy!

Premium Yachting zaprasza na wodę!

Rejsy, Regaty, Imprezy, Zabawa, Emocje, Integracja, Spotkania. Zapraszamy na żeglarskie imprezy i wodne atrakcje w Trójmiescie! Załoga Premium Yachting jest do Waszej dyspozycji. Sezon 2017 w Sopocie, Gdańsku i Gdyni zaczynamy już od kwietnia. Planujesz wydarzenie nad morzem? Sprawdź nas: kontakt@premiumyachting.pl lub 600034174

Opublikowany przez Premium Yachting na 18 styczeń 2017
Premium Yachting
Kontakt:

e-mail: kontakt@premiumyachting.pl
telefon: 600 034 174
www.premiumyachting.pl

Study Tour 2
Szlakiem gdańskich obiektów konferencyjnych

Gdańsk,  przechodzi obecnie prawdziwy boom inwestycyjny, ma się czym pochwalić jeśli chodzi o obiekty konferencyjne – pokaźną i różnorodną bazą hotelową oraz wieloma miejscami idealnymi do organizacji konferencji, w tym coraz więcej „unique venues”. Wystarczy wymienić rozpoznawalne w całej Polsce i coraz częściej Europie, imponujące Europejskie Centrum Solidarności – gospodarza konferencji Nowe Trendy w turystyce 2017, nowoczesny Teatr Szekspirowski czy najpiękniejszy w Polsce stadion w Letnicy. Study Tour został tak zaplanowany, aby na jego trasie znalazły się najważniejsze obiekty konferencyjne naszego miasta. 

Poznawanie Gdańska rozpoczniemy o godz. 10.00 wizytą w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. To nowoczesny obiekt, który z reguły kojarzony jest (niesłusznie) jedynie z wydarzeniami kulturalnymi, jednak dysponuje bogatym zapleczem, umożliwiającym zorganizowanie z sukcesem także wielu innych wydarzeń.

Następnie zapoznamy się z infrastrukturą, położonej na Wyspie Ołowianka, Filharmonii Bałtyckiej. To z kolei obiekt funkcjonujący już od wielu lat i cieszący się niemałym powodzeniem wśród organizatorów wydarzeń. Oprócz licznych udogodnień technicznych, posiada m.in. salę koncertową na 1.000 osób.

Następne na liście jest AmberExpo – sztandarowe miejsce organizatorów dużych wydarzeń w gdańsku. Jest to nowoczesny obiekt, zaprojektowany i zbudowany specjalnie z myślą o dużych wydarzeniach. Posiada hale wystawiennicze i liczne pomieszczenia konferencyjne, wraz z pełnym zapleczem technicznym.

Ostatnim miejscem na trasie przejazdu jest Stary Maneż we Wrzeszczu – niedawno powstałe miejsce wielu wydarzeń kulturalnych. Oprócz zapoznania się z nietypową, a jednocześnie niezwykle praktyczną przestrzenią dla wydarzeń, na każdego uczestnika przejazdu czeka tam poczęstunek.
Około godziny 14.00 autobus przejedzie do centrum, gdzie zakończy się Study Tour.
Serdecznie zapraszamy!

Termin: 01.04.2017
Miejsce spotkania: Gdański Teatr Szekspirowski
Godzina zbiórki: 10.00
Czas trwania wycieczki: 4 godziny

Skrócony program:

+Gdański Teatr Szekspirowski
+Filharmonia Bałtycka
+AmberExpo
+Stary Maneż we Wrzeszczu
+Poczęstunek
+Zakończenie Centrum godz. 14:00

 To miejsce, które łączy nowoczesną przestrzeń wystawienniczo eventową
z konferencyjną. Obiekt jest doskonale wyposażony i ma
niepowtarzalny, wyróżniający styl. Dogodna lokalizacja w prestiżowym
sąsiedztwie Stadionu Energa Gdańsk oraz funkcjonalność stwarzają możliwość
organizacji różnorodnych, zaawansowanych technologicznie eventów: targów, wystaw,
konferencji, kongresów, koncertów, festiwali, bankietów, gali, spotkań biznesowych
i branżowych, szkoleń i warsztatów, wydarzeń sportowych, pokazów mody, eventów
masowych i dedykowanych.

Gdański Teatr Szekspirowski

To nowoczesne centrum sztuki otwarte dla spektakli, festiwali, koncertów, wystaw i konferencji. Wielofunkcyjna przestrzeń spełnia najwyższe wymagania międzynarodowych spotkań. Poza otwieranym dachem, teatr zawiera kilka typów scen, a system 56 zapadni umożliwia dowolną aranżację przestrzeni. To jedyny tego typu teatr w kontynentalnej Europie. Jego historia sięga początków XVII wieku i pierwszego publicznego teatru ówczesnej I Rzeczpospolitej – gdańskiej Szkoły Fechtunku – do której regularnie przybywali angielscy aktorzy, wystawiając sztuki Szekspira jeszcze za jego życia.

Filharmonia Bałtycka

Siedziba Polskiej Filharmonii Bałtyckiej to prestiżowe miejsce, stworzone do organizacji wszelkiego rodzaju eventów. Naszymi głównymi atutami są: usytuowanie w centrum Gdańska; Sala Koncertowo-Kongresowa na 1 000 osób; kilkanaście mniejszych Sal, powierzchnie wystawiennicze; nowoczesne wyposażenie techniczne; możliwość postawienia namiotu do 2000 m2; profesjonalna, miła i zawsze pomocna obsługa; doświadczenie. Na terenie działa hotel*** oraz restauracja.

Study Tour 3
Poznaj pomorze!

Interesujące, ciekawe i fascynujące. Zachwycają swoim wyglądem, bogatą historią i niezwykłą architekturą. Takie właśnie są muzea i zabytki Pomorza. Dzięki nim możesz cofnąć się w czasie!

Przenieść się choć na chwilę do miejsca sprzed niemal 2000 tysięcy lat? W naszym regionie jest to możliwe! Wystarczy udać się do Pruszcza Gdańskiego. Znajdująca się tam Rekonstrukcja Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich jest wyjątkowym przedsięwzięciem turystyczno-archeologicznym w skali całego kraju. W trakcie 1,5 h wizyty uczestnicy wezmą udział w warsztatach strzelania z łuku, zwiedzą ekspozycję muzealną w Chacie Wodza, poznają wnętrza Hali Targowej i zajrzą do Chaty Bursztyniarza. Zastosowane w nich połączenie nowych technologii z bogactwem zabytków archeologicznych i pięknem bursztynowych eksponatów sprawia, że Faktoria jest wyjątkowym obiektem, w którym można odpocząć i dowiedzieć się o dawnych dziejach okolic Gdańska.

Kolejnym miejscem na trasie wyprawy po regionie pomorskim będzie Kościerzyna, a konkretnie Stary Browar Kościerzyna. Datowany na 1856 rok, odrestaurowany kompleks zawiera obecnie centrum handlowe, browar, hotel, sale konferencyjne, mini muzeum piwa, pizzerię, pub oraz stylową restaurację. W czasie wizyty w „piwnym raju” przewidziano zwiedzanie browaru, prelekcję piwowara połączoną z degustacją lokalnych piw oraz jedyny w swoim rodzaju kaszubski lunch. Szef kuchni, Pan Sławomir Miotk, hołduje przysłowiu „cudze chwalicie, swego nie znacie” i z pasją zaserwuje dania z polskiej golonki, kaszubskich ryb czy też regionalnego koziego sera. Z pewnością będzie bardzo smacznie, gdyż restauracja jest partnerem projektu Gdańsk Pomorskie Culinary Prestige, który ma na celu promocję jakościowych kulinariów w województwie pomorskim.

Termin: 01.04.2017
Miejsce spotkania:  Hotel Mercure Stare Miasto
Godzina zbiórki: 09.50
Czas trwania wycieczki: 8 godzin

Skócony program:
+10.00 Wyjazd z Gdańska
+10.00 – 10.30 Transfer
+10.30 – 12.00 Bałtyckim Park Kulturowy Faktoria
+12.00 – 12.30 Lokalny poczęstunek w plenerze
+12.30 – 13.30 Transfer
+13.30 – 15.30 Stary Browar Kościerzyna
+15.30 – 16.30 Powrót do Gdańska

Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria  / warsztaty strzelania z łuku

Rekonstrukcja Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich jest wyjątkowym przedsięwzięciem turystyczno-archeologicznym w skali całego kraju. W jej skład wchodzą: Chata Wodza – ekspozycja muzealna, Hala Targowa– miejsce spotkań z żywą archeologią oraz rekonstrukcje Chaty Bursztyniarza i Chaty Kowala, które zostały pomyślane jako miejsce połączenia nowych technologii z bogactwem zabytków archeologicznych i pięknem bursztynowych eksponatów. Efektem tego przedsięwzięcia jest obiekt, gdzie można odpocząć i dowiedzieć się o życiu sprzed niemal 2 tysięcy lat.

Stary Browar Kościerzyna

Stary  Browar Kościerzyna / prelekcja piwowara, degustacja lokalnego piwa i kaszubski lunch

Odrestaurowany kompleks zawiera obecnie centrum handlowe, browar, hotel, sale konferencyjne, mini muzeum piwa, pizzerię, pub oraz stylową restaurację.

Kuchnia Starego Browaru to połączenie tradycyjnych smaków z nowoczesnymi metodami przygotowywania. Szef kuchni, Pan Sławomir Miotk, hołduje przysłowiu „cudze chwalicie, swego nie znacie” i z pasją serwuje dania z polskiej golonki, kaszubskich ryb czy też regionalnego koziego sera. Restauracja jest partnerem projektu Gdańsk Pomorskie Culinary Prestige, który ma na celu promocję jakościowych kulinariów w Pomorskim.