Aktualności

This is a single blog caption
29
Mar

Fabryka czekolady „BAŁTYK” – Słodkie nagrody dla zwycięzców

Legendarna fabryka czekolady z Gdańska – „BAŁTYK”,  przygotowała dwanaście słodkich nagród dla laureatów Tourism Trends Awards 2016. „Bałtyk” osłodzi także konferencję „Nowe Trendy w Turystyce” charakterystycznymi dla regionu cukierkami „Kapitańskie Trufle” i „Michałki Bałtyk”.

„Bałtyk” przygotował cztery nagrody główne dla zwycięzców poszczególnych kategorii: „Media społecznościowe”, „Nowość na rynku”, „Użyteczność strony internetowej” i „Kreacja graficzna wydarzenia”. W skład nagrody wchodzą m.in. nawiązujące do regionu „Michałki Bałtyk”, „Likworki Gdańskie” oraz pralinki w opakowaniach z obrazami gdańskiej artystki malarki Magdy Benedy pt. „Popatrz na Gdańsk” i „Zachwyć się Trójmiastem”. Są także charakterystyczne dla „Bałtyku” duże czekolady nadziewane, a także drażetki i orzeszki w czekoladzie. W skład nagrody głównej wchodzą również najnowsze, innowacyjne cukierki z serii „Dulio” w trzech kompozycjach smakowych (Vita, Tropico i Choco Feel). Obecnie „Dulio” podbijają rynek tzw. cukierków funkcjonalnych. Dulio Vita zawierają witaminy wzmacniające odporność, a Dulio Choco Feel zawierają magnez poprawiający nastrój. Dulio Tropico to natomiast nowatorskie karmelki wyglądające jak dwuwarstwowa „kanapka” złożona z dwóch smaków.

Fabryka czekolady „Bałtyk” przygotowała również nagrody dla wyróżnionych w ww. kategoriach konkursowych. W trakcie konferencji „Nowe Trendy w Turystyce” będzie można także spróbować m.in. „Kapitańskich Trufli” i „Michałków Bałtyk”. Te cukierki w wyjątkowy sposób nawiązują do naszego regionu. Ich etykiety kolorystycznie kojarzą się z morzem, a charakterystyczne kotwiczki oraz latarnia morska symbolizują związek „Bałtyku” z tradycjami i historią Pomorza.

GRAFIKA NAGRODY GŁÓWNEJ_1

Konferencja „Nowe Trendy w Turystyce” oraz konkurs „Tourism Trends Awards” to największe w tym roku wydarzenie w branży turystycznej na Pomorzu. Odbędzie się w czwartek, 31 marca, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

Zakłady Przemysłu Cukierniczego “Bałtyk” to największa fabryka czekolady na Pomorzu ( www.zpcbaltyk.pl ) Jej tradycje są ściśle związane z Gdańskiem i sięgają 1923 roku. „Bałtyk” znany jest z produkcji m.in. czekolad, pralinek, likworków, a także lizaków, draży, galaretek i karmelków. Od grudnia ubiegłego roku pod auspicjami Gdańskiej Organizacji Turystycznej, z czekolad i pralinek „Bałtyku” utworzono specjalną, gdańską linię słodyczy, która stała się oficjalną, słodką wizytówką miasta.