Gdański Ośrodek Sportu

Gdański Ośrodek Sportu to jednostka organizacyjna powołana przez Prezydenta Miasta Gdańska. Należy do czołówki najlepiej wyspecjalizowanych tego typu podmiotów w Polsce. Pełni rolę animatora sportu i rekreacji na rzecz gdańszczan. GOS propaguje zdrowy tryb życia, proponuje nowe, innowacyjne formy czynnego wypoczynku i dbania o formę fizyczną.

Stawia przede wszystkim na sport amatorski w ujęciu masowym i tym samym popularyzację zdrowego trybu życia. Działania te mają charakter długofalowy i stanowią stale rozwijany program aktywizacji mieszkańców Metropolii Gdańskiej i nie tylko. Beneficjentami działań GOS są także osoby z regionu województwa pomorskiego oraz całego kraju.

Jest organizatorem najważniejszych imprez masowych w Mieście Gdańsku: Gdańsk Maratonu, Triathlonu Gdańsk, Biegu Westerplatte i wielu innych. Ponadto, jest administratorem kompleksów sportowych, sieci miejskich pływalni, kąpielisk morskich oraz przystani żeglarskich. Z dumą pełni funkcję armatora flagowej jednostki Miasta Gdańska, żaglowca szkolnego “Generał Zaruski”

www.sportgdansk.pl